Авг 23, 2022
2723
В публікаціях на нашій сторінці Facebook ми повідомляли про проблеми, які виникли з питним водопостачанням м. Долинська Кіровоградської області, а також про те, як Долинська міська рада намагається їх приховати. З допомогою Народного депутата України Андрія Клочка нам таки вдалося отримати від Долинської міської ради інформацію про якість питної води, яка подається мешканцям міста а також копії дозвільних документів, на підставі яких здійснюється питне водопостачання. Отримані дані підтвердили…
Янв 02, 2022
2296
2 січня 2022 року розпочався черговий скид у р. Інгулець шахтних вод зі ставка-накопичувача балка Свистунова. На відміну від попередніх чотирьох років, цього року є сподівання на повне спорожнення ставка-накопичувача та проведення врешті-решт обстеження його ложа стан якого викликає небезпідставну тривогу. Нагадаємо, що ставок-накопичувач шахтних вод, в балці Свистунова збудований ще у 1976 році, як аварійна ємність для тимчасової акумуляції шахтних вод, але до сьогодні є об’єктом…
Апр 09, 2020
4283
Остання публікація циклу «Про що говорили на ІІІ Міжнародному екологічному форумі «KRYVYI RIH GREEN STRATEGY» Панельна дискусія на тему: «Проблема шахтних вод Кривбасу: чи є на дія на зміни?» Учасники Олег Бондаренко — Голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування; Михайло Хорєв — т.в.о. Голови Держводагентства України; Володимир Михайленко — завідуючий лабораторією Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем»;…
Апр 08, 2020
5142
Як вирішувати проблему шахтних вод з точки зору великого бізнесу? Валерій Кузнєцов – головний інженер гірничого департаменту ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг». На початку доповіді пан Валерій ознайомив учасників форуму з історією рудоуправління, зке почало свою діяльність з видобутку залізної руди ще у 1887 році і за 130 років видобуто понад 350 млн.т. багатих залізних руд. Складність гідрогеологічних умов видобутку обумовлена наступними факторами: — наявність підземних вод в осадкових та…
Апр 06, 2020
17073
Проблема шахтних вод Кривбасу: чи є надія на зміни? Переходимо до останньої панелі ІІІ Міжнародного екологічного форуму «KRYVYI RIH GREEN STRATEGY», темою якої стала проблема шахтних вод Кривбасу. Ця проблема є специфічною для Кривого Рогу, але вона охоплює територію чотирьох областей: Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської та Кіровоградської. Ми сподівалися почути від учасників форуму презентації нових ідей щодо вирішення цієї проблеми. Нажаль, наші сподівання не виправдалися і ми не…
Апр 02, 2020
4027
Завершуючи огляд третього блоку ІІІ Міжнародного екологічного форуму «KRYVYI RIH GREEN STRATEGY» пропонуємо до Вашої уваги основні тези панельної дискусії на тему «Екологічний моніторинг як головний чинник контролю промислового впливу підприємств». Учасники: Руслан Стрілець – — заступник директора Департаменту з питань управління відходами, екологічної безпеки та переходу до кругової економіки Міністерства енергетики та захисту довкілля України Олексій Ангурець – заступник голови…
Март 31, 2020
3881
Екологічний моніторинг як головний чинник контролю промислового впливу підприємств. Незвичний погляд на забруднення атмосферного повітря. Євген Василенко – експерт-аналітик ГС «Екологічна рада Криворіжжя» Громадська спілка «Екологічна рада Криворіжжя» є партнером проекту ECO-City і надає методичну допомогу у аналізі отриманих даних, а також рекомендацій щодо подальшого розвитку проекту. Чомусь вважається, що забруднення атмосферного повітря – це прерогатива східних регіонів України, де є…
Март 31, 2020
4136
Продовжуємо публікації третьої панельної дискусії ІІІ Міжнародного Екологічного форуму «KRYVYI RIH GREEN STRATEGY” З основними засадами екологічної політики Фінляндії учасників форуму знайомила Туйя Хіллі – начальник управління екології департаменту економічного розвитку екології та інфраструктури провінції Лапландія (Фінляндська республіка). Основний напрям роботи – екологічний нагляд гірничої промисловості в регіоні Лапландія. Питання, які були озвучені під час презентації це: -…
Март 29, 2020
5542
Продовжуємо серію публікацій по темам, які обговорювалися на ІІІ Міжнародному екологічному форумі «KRYVYIRIH GREEN STRATEGY». На черзі третя панель, присвячена темі «Екологічний моніторинг як головний чинник контролю промислового впливу підприємств». Першими свої доповіді презентували Олексій Трелевський – куратор проекту ЕСО-Сity та Андрій Сідєков – директор Центру екологічного моніторингу Дніпропетровської обласної ради Олексій Трелевський «Проект ЕСО-Сity. Громадський моніторинг…
Март 27, 2020
3654
Станіслав Зінченко — голова комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації: «Головним завданням Міністерства фінансів є наповнення бюджету. Яким чином це буде зроблено і чи не завдасть це непоправної шкоди бізнесу, Міністерство фінансів не хвилює» Пан Станіслав не схильний категорично називати податкову політику, у т.ч. зі сплати екологічного податку тиском, але зауважив, що держава є суб’єктом, який намагається вижити за рахунок бізнесу і…
Март 24, 2020
4219
Продовжуємо публікувати огляд матеріалів ІІІ Міжнародного екологічного форуму “KRYVYI RIH GREEN STRATEGY”. Цього разу пропонуємо ознайомитися з основами екологічної політики Швеції, огляд якої на форумі презентував шведський екологічний консультант, представник компанії EKOZ.AB, яказаймаєтьсямоніторингомнавколишньогосередовища, Даніел Молін (Daniel Molin) Презентована доповідь складалася з 3-х частин. 1. Законодавча система Швеції; 2. Екологічне оподаткування; 3. Моніторинг. Діюча система…
Март 23, 2020
3733
Через велику кількість заявлених на Форумі наукових доповідей, деякі з них не могли бути озвучені в ході проведення Форуму. В той же час приведені в них відомості дуже важливі для вирішення піднятих на Форумі проблем. Актуальність вивчення екологічного стану р. Інгулець, як водної артерії України, що проходить через декілька областей півдня, підкреслюється в доповіді Наталії Максимової (доцент та кандидат технічних наук Дніпровського державний аграрно-економічного університету, м. Дніпро )Ольги…
Март 22, 2020
2978
Ще один погляд з точки зору бізнесу на політику екологічного оподаткування. Знайомтесь, Станіслав Зінченко – голова комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації. Станіслав Зінченко підтвердив інформацію Анни Вєтрової про те, що з 3,9 млрд. грн.. екологічних податків лише 481 млн. було використано на природоохоронні заходи. Але при цьому стоїть питання використання екологічних коштів. За даними державного казначейства за 2017 рік найменший відсоток використання…
Март 20, 2020
4243
Продовжуємо публікувати огляд презентацій та виступів на ІІІ Міжнародному форумі «KRYVY RIH GREEN STRATEGY» і цього разу пропонуємо Вашій увазі погляд на проблему екологічного оподаткування з точки зору бізнесу. Людмила Циганок – Президент Професійної асоціації екологів України, виконавчий директор ECOBUSINESS GROUP: «Реформування екоподатку в Україні та рецепт ефективного та цільового його використання» Сьогодні в Україні дуже багато уваги приділяється збору коштів, дистрибуції і…
Март 18, 2020
3331
Продовжуємо публікувати огляд презентацій та виступів на ІІІ Міжнародному форумі «KRYVYёI RIH GREEN STRATEGY» і пропонуємо Вашій увазі погляд місцевої влади на проблему екологічного оподаткування. Доповідь на тему: «Екологічний податок – можливість органів місцевого самоврядування забезпечити реалізацію екологічних прав мешканців міста Кривого Рогу», яку презентував заступник Криворізького міського голови Олександр Катриченко. Як змінилася екологічна ситуація у Кривому Розі за останні 10…