4 липня 2018 року в Дніпрі відбулася Всеукраїнська конференція з питань екологічного моніторингу та практичного використання даних моніторингу.
Організатором конференції виступила @ГО «ЕКОПАТРУЛЬ»
![]() |
![]() |
![]() |
Учасниками конференції були ГО з Кривого Рогу, Дніпра, представники ОБСЄ, Держекоінспекції, Мінприроди, Департаменту екології м.Дніпро, представники науки.
Теми доповідей були досить різноманітними:
Так @Сорока Максим – координатор @ECODIIT(спільнота студентів-екологів ДНУЗТ) поділився власним досвідом провадження недержавного екологічного моніторингу на замовлення місцевої громади в с. Шульгівка Петриківського р-ну Дніпропетровської області, де збудували славнозвісну звіроферму.
В доповіді були висвітлені проблеми екологічного моніторингу віддалених невеликих населених пунктів та можливі шляхи їх вирішення. Насправді, доповідь була дуже цікавою. Відео доповіді можна подивитись за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1rc9hi2YemScQAeFee8HK3NM7D837oKRl/view?usp=sharing
Назаренко Сергій – керівник лабораторії Енергоефективних технологій Запорізької державної інженерної академії розповів про актуальність моніторингу поверхневих вод р. Дніпро. Доповідь була цікавою з точки зору саме енергозаощадження, а саме, як використовувати дані моніторингу поверхневих вод для зменшення витрат на енергоресурси. Єдине, можливе, чого не вистачало в доповіді, це сучасних методів візуалізації. Складалося відчуття, що читаєш підручник, надрукований в 60–70 х роках минулого століття.
Висиленко Євген – аналітик @ ГС Екологічна рада Криворіжжя» розповів про практичне застосування даних екологічного моніторингу з використанням сучасних методів обробки та аналізу екологічної інформації. Нажаль, маємо констатувати, що дані екологічного моніторингу практично не використовуються для аналізу і зберігають виключно у вигляді статистичної звітності, хоча, як зауважив Василенко Євген, для їх обробки не потрібне якесь спеціальне програмне забезпечення. Всі необхідні засоби обробки інформації знаходять у вільному доступі і їх освоєння не потребує особливих спеціальних знань, що він і продемонстрував на власному досвіді.
Підводячи підсумки конференції @Потапенко В’ячеслав – проектний менеджер реформ систем екологічного контролю і моніторингу при Мінприроди, зазначив, що для повноцінного впровадження та подальшого використання даних систем екологічного моніторингу перш за все необхідні зміни до недосконалого екологічного законодавства в частині суб’єктів екологічного моніторингу, їх підконтрольності та застосування даних моніторингу. Особливі сподівання пана @Потапенко В’ячеслав пов’язані з реформуванням Держекоінспекції в Деражвну екологічну службу за впровадження інституту місцевого екологічного контролю – «Зелена варта».
Проекти змін до законодавства вже підготовлені, проте, зважаючи на складність внесення змін на законодавчому рівні, враховуючи бездіяльність ВРУ, на першому етапі пропонується внести зміни до нормативної бази (підзаконних актів КМУ та інших органів виконавчої влади). @Потапенко В’ячеслав запропонував громадськості, органам місцевого самоврядування надати свої пропозиції по внесенню таких змін. Відео виступу можна переглянути за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/14KMBOsOJ82JVv2i6Es5zumvM827Rl9Fv/view?usp=sharing
То ж якщо у когось є конкретні ідеї по вдосконаленню законодавства в частині екологічного моніторингу та контролю, будь ласка звертайтесь або до нас на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., або на адресу ГО «ЕКОПАТРУЛЬ»: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., або до Інституту стратегічних досліджень Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.